KARİKATÜR ATÖLYESİ – NE? NEDEN? NASIL?

Nebula Atölye’de 10-17 ve 24 Aralık’taki Cem Güventürk eğitmenliğinde 3 haftalık sertifikalı karikatür atölyemize davetlisiniz!

Cem Güventürk kimdir?

12 Nisan 1989 İzmir doğumlu olan karikatürist İstanbul Kadıköy’de yaşıyor. Çizgi Film Animasyon eğitimli olan Cem Güventürk 2008’de Penguen dergisinde yayınlanan ilk karikatüründen beri karikatür çizmeye kafa yorduğunu belirtiyor. Kendisi ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz eğitmenimizin Instagram hesabı: @cemguventurk

Biz onu parlak renkli eserlerindeki hayata ve “günlük” sıkıntılarımıza dair “çok güldürmeye çalışmadan” kaliteli mizahıyla ve tespitleriyle hatırlıyoruz. Herhangi bir karikatürünü inceledikten sonra son zamanlarda yaşadığınız bir olayla dalga geçerken bulabilirsiniz kendinizi. Sıkı takipçileri, Cem Güventürk’ün karikatürlerinin “yalnız değilmişim” hissini verdiğini ve kafamızı yoran ortak sıkıntılarımızın nasıl ortak bir mizah hale geldiğinden bahsediyor. Eğitmenimiz karikatür çizme sürecini iki aşamaya ayırıyor: fikri oluşturup nasıl anlatılacağına karar vermek ve çizmek. Tam da bu anda atölyemiz hakkında konuşmaya başlayabiliriz sanırım.

Hayatınızdan geçip gidenleri, aklınızda kalanları daha öncekinden farklı bir biçimde karşı tarafa aktarma ihtiyacı hissettiniz mi hiç? Sanat, işte tam bu anda alanımıza giriyor. Karikatür ise bu ihtiyaca mükemmel bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Hikayelerinize, fikirlerinize bir de mizah katmak istiyorsanız karikatür çizmeyi öğrenmek bir sonraki hedefiniz olabilir. Atölyemizde de eğitmenimiz Cem Güventürk ile karikatür çiziminden önce karikatürün derinliklerine girip ne olduğunu, neden çizildiğini öğreneceksiniz. Her atölyemizde olduğu gibi konuyu içselleştirebildiğiniz bilgileri topladıktan sonra “nasıl yapılır?” sorusunu yaratıcılığınızla birlikte cevaplayacaksınız.

3 haftalık karikatür eğitiminin sonunda sertifikanızı alabileceğiniz atölyemize bilet almak için tıklayın: https://www.nebulaatolye.com/urun/cem-guventurk-ile-karikatur-atolyesi/