KVK

3 Ocak 2020 yorum yok admin

Nebula Atölye sayfasında kişisel verileriniz kvkk kurallarınca korunmaktadır.

Kokteyl Yapımı – Püf Noktalar

15 Aralık 2019 yorum yok admin

kokteyl atölyesi

Rengarenk, ferahlatıcı ve geniş tat yelpazesi ile alışkanlıklarımızı değiştiren yaratıcı alkollü içecek hazırlama sanatı yani kokteyl yapımı hepimizin ilgi alanına girmeye başlayalı çok oldu. Normal bir hafta sonu akşamımıza yaratıcılık ve eğlence katarak değiştirmek istiyorsak bu içecekleri kendi mutfağımıza taşımamamız için hiçbir sebep yok. Bu yazımızda mükemmel kokteyl yapımında dikkat etmemiz gereken bazı noktalara değindik. İyi okumalar!

1-Kokteylinizi yaparken taze meyve suyu kullanın!

Marketlerden alacağınız hazır meyve suları yerine hangi meyve ile çalışıyorsanız o meyveyi alıp kendiniz sıkmaya özen gösterin. Kokteylin en önemli maddelerinden biri olan meyve suyunun tazeliği tüm kokteylinizin final tadını etkileyecektir.

                                                                                                                                     

2- Shakerınızı çok fazla doldurmamaya dikkat edin!

Shaker çok fazla dolu olduğunda karışımınız yeterince karışmayabilir ve tatlarınızın uyumunu etkileyebilir.

3- Kokteylin başrolünü seçin ve ona göre devam edin!

kokteyl

Kokteylin ana maddesini gölgede bırakmamak ve tadını bastırmamak için yan maddelerin oranlarını ana maddeyi aşmayacak şekilde ayarlayın. Hiç kimse hibisküslü kokteyl içmek isteyip sadece portakal tatmak istemez değil mi?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

4- Birbirine uyumlu olan alkollü içkileri kullanın!

kokteyl yapımı püf

İyi kokteyl çok fazla maddeyi birbirine karıştırmakla elde edilmez. Seçtiğiniz ana alkolün sahip olduğu lezzetin derecesine göre yardımcı içkilerinizi tamamlayıcı olarak seçin. Acı bir ana maddeniz varsa yanında tadını bastırmayacak şekilde hafifletecek yan içkilerinizi ekleyin.

5- Kokteylinizi yeterince soğuttuğunuzdan emin olun!

Kokteylinizin soğukluk derecesi tadını ve içim kalitesini direkt olarak etkiler. Kullandığınız maddelerinizi ve final ürününüzü yeterince soğuk olduğundan emin olarak servis edin.

Bu püf noktalarla birlikte yaratıcı ve eğlenceli içeceğinizin mükemmel olmaması için hiçbir sebep yok. Arkadaşlarınıza, sevgilinize ya da sadece kendinize kokteyl yapımındaki yeteneklerinizi ispatlamak için salla shakerları!

nebula kokteyl atölye

Ayrıca kokteyl yapımıyla ilgili daha fazla bilgi almak, yaparken öğrenmek ve kendi yaptığınız kokteyllerinizi yudumlarken eğlenceli zaman geçirmek için Nebula Atölye’de sektörün gurmesi Erdinç Çatak ile Kokteyl Atölyemize katılabilirsiniz. Daha fazla bilgi için:

@nebulatolye ve https://nebulaatolye.com/urun/kokteyl-atolyesi/

KARİKATÜR ATÖLYESİ – NE? NEDEN? NASIL?

2 Aralık 2019 yorum yok admin

Nebula Atölye’de 10-17 ve 24 Aralık’taki Cem Güventürk eğitmenliğinde 3 haftalık sertifikalı karikatür atölyemize davetlisiniz!

Cem Güventürk kimdir?

12 Nisan 1989 İzmir doğumlu olan karikatürist İstanbul Kadıköy’de yaşıyor. Çizgi Film Animasyon eğitimli olan Cem Güventürk 2008’de Penguen dergisinde yayınlanan ilk karikatüründen beri karikatür çizmeye kafa yorduğunu belirtiyor. Kendisi ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz eğitmenimizin Instagram hesabı: @cemguventurk

Biz onu parlak renkli eserlerindeki hayata ve “günlük” sıkıntılarımıza dair “çok güldürmeye çalışmadan” kaliteli mizahıyla ve tespitleriyle hatırlıyoruz. Herhangi bir karikatürünü inceledikten sonra son zamanlarda yaşadığınız bir olayla dalga geçerken bulabilirsiniz kendinizi. Sıkı takipçileri, Cem Güventürk’ün karikatürlerinin “yalnız değilmişim” hissini verdiğini ve kafamızı yoran ortak sıkıntılarımızın nasıl ortak bir mizah hale geldiğinden bahsediyor. Eğitmenimiz karikatür çizme sürecini iki aşamaya ayırıyor: fikri oluşturup nasıl anlatılacağına karar vermek ve çizmek. Tam da bu anda atölyemiz hakkında konuşmaya başlayabiliriz sanırım.

Hayatınızdan geçip gidenleri, aklınızda kalanları daha öncekinden farklı bir biçimde karşı tarafa aktarma ihtiyacı hissettiniz mi hiç? Sanat, işte tam bu anda alanımıza giriyor. Karikatür ise bu ihtiyaca mükemmel bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Hikayelerinize, fikirlerinize bir de mizah katmak istiyorsanız karikatür çizmeyi öğrenmek bir sonraki hedefiniz olabilir. Atölyemizde de eğitmenimiz Cem Güventürk ile karikatür çiziminden önce karikatürün derinliklerine girip ne olduğunu, neden çizildiğini öğreneceksiniz. Her atölyemizde olduğu gibi konuyu içselleştirebildiğiniz bilgileri topladıktan sonra “nasıl yapılır?” sorusunu yaratıcılığınızla birlikte cevaplayacaksınız.

3 haftalık karikatür eğitiminin sonunda sertifikanızı alabileceğiniz atölyemize bilet almak için tıklayın: https://www.nebulaatolye.com/urun/cem-guventurk-ile-karikatur-atolyesi/